Meme Kanseri Farkındalık Ayı: Bir sana bir Meme Vakfı’na

Meme kanserinde farkındalık hayat kurtarır! Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda biz de bu farkındalığı paylaşarak büyütüyoruz.

Ekim ayı boyunca herita.com’dan satın aldığın her bir ürün için bir ürün de biz Meme Vakfı’na gönderiyoruz.

Meme kanseriyle mücadelede hep beraberiz. Farkındayız, korkmuyoruz.

#farkındayızkorkmuyoruz

#birsanabirmemevakfınaMeme Kanseri Farkındalık Ayı’nın varlık sebebi nedir?

İçinde bulunduğumuz Ekim ayı, meme kanseriyle ilgili farkındalığı artırmak ve hastalıkla ilgili araştırmalara fon toplamak amacıyla 1985 yılından beri Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak biliniyor. Meme kanserinin teşhisi, tedavisi ve önlenmesi için uluslararası bir sağlık kampanyası olarak başlayan Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda birçok kuruluş ve dernek, hem meme kanserinden etkilenenlere bilgi ve destek sunuyor hem de insanları erken tarama, test ve daha fazlası hakkında bilinçlendiriyor.Bir sana bir Meme Vakfı’na

Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nı Herita ekibi olarak çok önemsiyoruz. Meme kanserinde farkındalığın hayat kurtaracağını biliyoruz, bu yüzden Türkiye’de meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi için 1998 yılından bu yana çok önemli çalışmalar yürüten Türkiye Meme Vakfı’na (MEVA) ile destek olmaya karar verdik.

Meme kanseri, yüz binlerce kadını ve ailesini derinden etkiliyor. Meme Vakfı, meme kanserinde erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması ve en önemli erken teşhis yöntemi olan mamografinin kalite standartlarının Avrupa Birliği normları seviyesine yükseltilmesi için var gücüyle çalışıyor. Aynı zamanda meme hastalıkları konusunda eğitimler düzenliyor ve maddi olanakları sınırlı olan kadınlara ücretsiz meme kanseri tarama hizmetini sunuyor.

Biz de kadınların en önemli sağlık sorunlarından biri ile toplumsal düzeyde mücadele eden bu değerli kuruma destek olacağız. Ekim ayı boyunca harita.com’dan alacağın her bir ürün için bir ürün de biz de Türkiye Meme Vakfı’na göndereceğiz.

Ekim ayında herita.com'dan yapacağın alışverişlerle sen de meme kanseriyle mücadeleye katılabilirsin.

Meme Vakfı’nın her birey ve kurumun desteğine açık olduğunu da hatırlatalım.Meme sağlığına dikkat etmek neden önemli?

Meme sağlığı hakkında bildiklerimizi paylaşmak görevimiz. Ekim ayı boyunca bu konuda biraz daha derinleşmek istiyoruz. Çünkü kadınlarda en sık görülen kanser çeşidi olan meme kanseri, erken aşamalarında tespit edilirse yüzde 90 oranda tedavi edilebiliyor. Kısacası bu konuda bilinçlenmek hayat kurtarıyor.

Meme kanseri belirtilerini ve kendini nasıl tarayabileceğini anlattığımız blog post’a da göz atmak ister misin? Meme kanseri farkındalığı: Memeni tanı, kendini dinle, sağlıklı yaşa