Kimse yoksa ben varım: Evdeyken de güzel giyinmek için 5 sebep

Şu ara Covid-19 dalgası ile birlikte deneyimlediğimiz karantina süreci, bize sonsuza dek en salaş halimizle kalacağımızı sandığımız pek çok an yaşattı. Halbuki evden ayrılmayacak dahi olsak her gün güzel giyinmek için birçok sebebimiz var. Ve bu çok özel yazıda hepsini tek tek açıklıyoruz!

Güzel giyinmek bakış açını değiştirir.

Güzel giyinmek, her şeyden önce seni yeni güne motive eder ve günün getireceklerine hazırlar. Dizi çıkmış eşofmanların yerine kimsenin yatakta da giyebileceğini bilmesine gerek olmayan şık pijamalarını, dışarıya da uygun ev kıyafetlerini giydiğinde yataktan kalkıp biraz da kanepede uzanmak yerine yapılacakları sırayla koymaya, daha çok iş halletmeye odaklanabilirsin. Günaydın!

Sana daha iyi hissettirir.

Giydiğin bazen bir tayt ve tişört bile olsa kendini daha iyi ve güzel hissedeceğine bahse gireriz. Seni gören yalnızca odadan odaya salınan kedin mi olacak? Olsun, zombi gibi hissetmekten iyidir.

“Hazırım!” dedirtir.

Üstüne başına özenmediğin zaman, kapı çaldığında kalkıp açmak bile istemezken üzerine sana iyi ve güzel hissettiren şeyler giydiğinde bakkalın yolu bile gözünde büyümez. Hatta iki sokak ötede oturan arkadaşın sohbete çağırdığında koşarak gider, alışveriş yapılacaksa yapar, belki yakındaki kafeye gidip aradan bir Zoom toplantısı bile çıkarırsın. Evet, Zoom! Zira şık olmak için kendini zorlamana hiç gerek yok. Şıklık da rahatlıkla kesişebilir ve sen o kesişim kümesine küçük bir eforla hemen ışınlanabilirsin. Öyle ki süper rahat ve güneşli bir gün kadar güzel yırtmaçlı pantalonun Zoom ekranından görünmeyecek diye üzüldüğün günler bile olabilir!

Seni daha üretken yapar.

Giyinmenin zaman aldığını mı düşünüyorsun? Gerçek şu ki giyindikten sonra yenilenecek enerjinle daha üretken olacaksın ve giyinmeye ayırdığın vakti telafi edip üzerine çok daha fazlasını koyacaksın. Hem giyinme ve güne hazırlanma eyleminin kendisi bile yeterince eğlenceli.

Öz saygını artırır.

Sen bir başyapıtsın. Aynalardan uzaklaştığında bu başyapıtı nasıl takdir edeceksin?Hem belki içinden gelirse aynada biraz vakit geçirip hafif bir makyaj da yaparsın. Ay bu güzellik de kim? Aaa, senmişsin!

Biraz da ilham

Evde rahat ve şık giyinip kaliteli vakit geçirdiğine tanık olduğumuz birçok popüler isim var. Senin için geçmişten günümüze birkaç ünlü ev look’u derledik. Sen de bu gösterişli figürlerden ilham almaya ne dersin?

Lavanta süslemeli leopar desenli sabahlığı ile Eartha Kitt

Pembe jean’i ile Timothée Chalamet

İpek kravatı ve mokasenleri ile Quentin Crisp

Leopar terlikleri ile Gal Gadot

İhtişamlı sabahlığı ile Jean Harlow

Keten tulumuyla Zooey Deschanel